پنجشنبه, 28 تیر 1397

 

 

انجام پروژه لایروبی رودخانه های شهرستان ترکمن و کردکوی

رئیس اداره منابع آب شهرستان های کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان از در حال انجام بودن پروژه های لایروبی و ساماندهی شهرستان ترکمن و کردکوی خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس حسن درویشی افزود: لایروبی وساماندهی رودخانه قره سو در محل روستاهای گامیشلی نزار، حمزه آباد، محمدآباد، یساقی، نیازآباد، قره تپه، قره سو با هدف مدیریت رودخانه و کنترل سیلاب وجلوگیری از طغیان آن در برنامه لایروبی قرار گرفته است.
رئیس اداره منابع آب شهرستان های کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان تصریح کرد: همچنین لایروبی و ساماندهی رودخانه نامن غربی و شرقی، میاندره، شصت کلاته وسرکلاته خرابشهر شهرستان کردکوی با هدف مدیریت رودخانه کنترل سیلاب وجلوگیری از طغیان آن در برنامه لایروبی قرار گرفته است.
وی بیان کرد: یکی از مشکلات پیش رو در پروژه های لایروبی رودخانه ها تجاوز مالکین مجاور رودخانه به حریم و بستر رودخانه ها و برداشت دیواره های رودخانه است که این امر موجب تشدید خسارت های وارده از سیل شده و روند عملیات ساماندهی و لایروبی رودخانه را مختل می کند.
مهندس درویشی افزود: با توجه به سیل خیز بودن رودخانه های شهرستان ترکمن وکردکوی کلیه افراد حقیقی و حقوقی ودستگاه های اجرایی برابر قانون موظفند قبل از هر گونه ساخت و ساز در حریم وبستر رودخانه ها اقدام به اخذ مجوزهای لازم از شرکت آب منطقه ای نمایند.

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان

« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای گلستان است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا