|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
تاکید شورای حفاظت و سازگاری با کم آبی استان گلستان:

لزوم اصلاح سازه های تقاطعی غیر اصولی بر روی رودخانه ها و استفاده از پساب های تصفیه شده

سومین جلسه شورای حفاظت و سازگاری با کم آبی استان گلستان با حضور معاون عمرانی استانداری گلستان و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان و دیگر اعضا برگزار شد و در این جلسه بر اصلاح سازه های تقاطعی غیر اصولی با اولویت بندی و همچنین استفاده از بازچرخانی آب و فاضلاب تصفیه شده تاکید گردید.

  حفاظت و بهره برداری
  22 شهریور 1400
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان:

16 درصد ظرفیت سدهای گلستان آب دارد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: به دلیل خشکسالی، کاهش نزولات جوی و روان آب ها و نیز مصارف انجام شده، در حال حاضر که در اواخر سال آبی قرار داریم، تنها 16 درصد ظرفیت سدهای گلستان آب دارد.

  حفاظت و بهره برداری
  22 شهریور 1400
در پنجمین جلسه کارگروه آزادسازی سراسری تصرفات بستر و حریم مجاری آبی و تالاب های شرکت آب منطقه ای گلستان عنوان شد:

اختصاص 30 میلیارد ریال اعتبار برای آزادسازی حریم و بستر مجاری آبی گلستان در سال جاری

در پنجمین جلسه کارگروه آزادسازی تصرفات بستر و حریم مجاری آبی شرکت آب منطقه ای گلستان با حضور معاونت حفاظت و بهره برداری و دیگر اعضا، از اختصاص 30 میلیارد ریال اعتبار برای آزادسازی حریم و بستر مجاری آبی گلستان در سال جاری خبر داده شد.

  حفاظت و بهره برداری
  21 شهریور 1400
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان:

انسداد 73 حلقه چاه غیر مجاز در گلستان/ نصب 393 کنتور هوشمند بر روی چاه ها

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در راستای اجرای برنامه عملیاتی سازگاری با کم آبی در استان، از ابتدای سال تاپایان مرداد، 73 حلقه چاه غیر مجاز با حجم برداشت سالانه 2 میلیون و 300متر مکعب ، مسدود و مسلوب المنفعه شد.

  حفاظت و بهره برداری
  16 شهریور 1400

تنها 17 درصد از ظرفیت سدهای گلستان آب دارد/ روند خشکسالی در استان ادامه دارد

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای گلستان از خالی بودن بیش از ۸۰ درصد ظرفیت سدهای استان خبرداد و گفت : با کاهش نزولات جوی، روند خشکسالی همچنان در استان ادامه دارد.

  حفاظت و بهره برداری
  4 شهریور 1400

آبیاری حدود یک هزار هکتار ازاراضی کشاورزی استان از طریق ۱۰۸ رشته قنات فعال در سطح استان گلستان

قنات یکی از شگفت انگیزترین و قدیمی ترین سازه های آبی دست ساز بشر است که از قدیم الایام برای استخراج آبهای زیرزمینی در مناطق خشک و نیمه خشک مورد استفاده قرار می گرفته است.

  حفاظت و بهره برداری
  4 شهریور 1400
مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان:

جلوگیری از حفر 87 چاه غیر مجاز در 4 ماه ابتدای سال جاری در گلستان

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: طی 4 ماه ابتدای سال از حفر 87 حلقه چاه غیر مجاز در استان گلستان توسط نیروهای گشت و بازرسی شرکت آب منطقه ای گلستان، جلوگیری به عمل آمد.

  حفاظت و بهره برداری
  21 مرداد 1400
مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان:

لایروبی، کفشکنی و جابجایی 221 حلقه چاه طی 4 ماه ابتدای سال جاری

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای از لایروبی، کفشکنی و جابجایی 221 حلقه چاه طی 4 ماه ابتدای سال جاری در استان، به دلایل خشکسالی و کاهش سطح آبهای زیرزمینی خبر داد.

  حفاظت و بهره برداری
  19 مرداد 1400
طی 4 ماه ابتدای سال جاری:

شناسایی 310 حلقه چاه غیر مجاز جدید در گلستان/ استمرار مبارزه با آبخوان خواری با انسداد 73 حلقه چاه غیر مجاز

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان از فعالیت 32 اکیپ گشت و بازرسی شناسایی 310 حلقه چاه غیرمجاز جدید در4 ماه ابتدای سال جاری خبر داد.

  حفاظت و بهره برداری
  18 مرداد 1400
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان:

باران تابستانه ۳ میلیون مترمکعب ، معادل ۷ درصد ظرفیت سد گلستان آب وارد این سد کرد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: که براثر بارش‌های رگباری سامانه بارانزای اخیر در این استان بویژه نواحی شرق آن، تا کنون ۳ میلیون متر مکعب وارد سد مخزنی گلستان با ظرفیت ۴۲ میلیون متر مکعب در حوزه شهرستان گنبدکاووس شده است که معادل ۷ درصد ظرفیت آن است.

  حفاظت و بهره برداری
  9 مرداد 1400

آغاز اجرای برنامه ۵ ساله سازگاری با کم آبی در استان گلستان/ صرفه جوئی حدود 120 میلیون مترمکعبی توسط شرکت آب منطقه ای طی 5 سال

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به تصویب و اجرای برنامه جامع سازگاری با کم آبی در استان گفت: با اجرای این برنامه‌ها در مدت ۵ سال بیش از ۱۲۰ میلیون مترمکعب در مصرف آب‌های زیرزمینی و سطحی در استان توسط شرکت آب منطقه ای صرفه‌جویی می‌شود.

  حفاظت و بهره برداری
  2 مرداد 1400
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان:

تعیین تکلیف بیش از ۲۰۰۰ چاه فاقد پروانه در گلستان/ چاه های غیر مجاز جدید الحفر مسدود می شوند

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان اظهار داشت: در 5 سال گذشته حدود 2 هزار و 400 چاه فاقد پروانه در استان تعیین تکلیف شد . تعدادی از این چاه‌ها مشمول قانون بودند و برای آنها پروانه صادر کردیم اما بخشی هم پُر و مسلوب المنفعه شد. ضمن اینکه چاه های جدید الحفر غیر مجاز نیز مسدود می شوند.

  حفاظت و بهره برداری
  29 تیر 1400
در دومین جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان گلستان عنوان شد:

آثار اولیه فرونشست زمین در 20 درصد از مساحت استان گلستان /صرفه جوئی 241 میلیون متر مکعب آب در استان طی 5 سال آینده

در دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان که با حضور استاندار گلستان ، نمایندگان مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی، شرکت آب منطقه ای استان و دیگر اعضا برگزارشد، گزارش عملکرد سه ماهه اول سال جاری دستگاه ها در بخش سازگاری با کم آبی ارائه شد و مقرر شد طی 5 سال آینده با صرفه جوئی و اقدامات آبخیزداری و تغذیه آب های زیرزمینی 241 میلیون متر مکعب آب در استان طی 5 سال آینده صرفه جوئی شود.

  حفاظت و بهره برداری
  23 تیر 1400

9 حلقه چاه های کشاورزی و چاه های ادارات به شبکه آبرسانی گرگان متصل شد/ بررسی های فنی 12 چاه دیگر برای اتصال به شبکه آبرسانی گرگان ظرف هفته جاری

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان گلستان گفت: برای جبران کاهش افت دبی چاه های شرب در استان که به دلیل خشکسالی و استفاده همزمان چاه های کشاورزی در استان رخ داده است، یکی از راه های کارشناسی واضطراری استفاده از چاه های عمیق کشاورزی و صنعت بود ، لذا تاکنون 9 حلقه چاه کشاورزی و همین طور خدماتی که قابلیت آب شرب آنها به تایید شرکت آب و فاضلاب استان گلستان رسیده ، توسط آن شرکت به خطوط انتقال آب شرب گرگان متصل شده و از این طریق حدود 100 لیتر بر ثانیه تامین آب شرب شهر گرگان انجام شده است.

  حفاظت و بهره برداری
  16 تیر 1400
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان:

افت بیش از 5 متری آب زیرزمینی در گلستان/ تاثیر منفی بر چاههای آب شرب

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: با توجه به کاهش ۲۹ درصدی بارش ها در استان و افزایش تبخیر و افزایش دما، افت بیش از 5 متری آب زیرزمینی را در سطح استان شاهد هستیم.

  حفاظت و بهره برداری
  14 تیر 1400

برگزاری جلسات ارزیابی عملکرد طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی ادارات و مدیریت های منابع آب شهرستان ها

جلسات ارزیابی عملکرد و فعالیت های سه ماهه اکیپ های گشت و بازرسی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی ادارات و مدیریت های منابع آب شهرستان ها در سه ماهه اول سال جاری و هماهنگی اجرای برنامه های سه ماهه دوم با حضور مدیران و روسای منابع آب شهرستانها، سرپرستان کارگاههای تعادل بخشی ، کارشناسان منابع آب شهرستانها و مدیران حوزه معاونت حفاظت و بهره برداری برگزار شد.

  حفاظت و بهره برداری
  14 تیر 1400
با حضور معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای گلستان:

ضبط اولین برنامه آموزشی برای دهیاران استان با موضوع مدیریت منابع آب در روستا

با حضور معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان، ضبط اولین برنامه آموزشی دهیاران با موضوع مدیریت منابع آب در روستا انجام شد.

  حفاظت و بهره برداری
  8 تیر 1400
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان:

پر و مسلوب المنفعه نمودن 57 چاه غیر مجاز در سه ماه ابتدای سال/ جلوگیری از حفر 41 حلقه چاه غیر مجاز در استان

معا.ن حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: طی سه ماه ابتدای سال جاری 187 حلقه چاه محفوره غیر مجاز شناسائی شده است ودر همین مدت از حفر 41 حلقه چاه غیر مجاز در حال حفر نیز جلوگیری و 57 چاه غیر مجاز نیز در استان پر و مسلوب المنفعه شده است.

  حفاظت و بهره برداری
  7 تیر 1400
مدیر بهره‌ برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای گلستان :

تنها 22 درصد سدهای گلستان آب دارد

مدیر بهره‌ برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: در حال حاضر تنها 22 درصد سدهای استان آب دارد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۷۰ درصد بود کاهش شدیدی را نشان می دهد.

  حفاظت و بهره برداری
  7 تیر 1400

جلسه کمیته مشترک معاونت طرح و توسعه و معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد

جلسه کمیته مشترک معاونت طرح و توسعه و معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان با توجه به لزوم هماهنگی و پیگیری مسائل مشترک و لحاظ نظرات بهره برداری در طرحهای در حال اجرا با حضور معاونین مربوطه در سد نرماب برگزار شد.

  حفاظت و بهره برداری
  28 خرداد 1400
در شصت و هفتمین جلسه کمیته ایمنی و پایداری سدها و تاسیسات آبی در حال ساخت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان:

آخرین وضعیت سد نرماب در بخش ادوات ابزار دقیق و سیستم هیدرومکانیکال بررسی شد

در شصت و هفتمین جلسه کمیته ایمنی و پایداری سدها تاسیسات آبی در حال ساخت و بهره برداری استان ، به ریاست معاون حفاظت و بهره برداری و حضور اعضا، آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی اجزای سد نرماب به ویژه در بخش ادوات ابزار دقیق و سیستم هیدرومکانیکال گزارش داده شد.

  حفاظت و بهره برداری
  27 خرداد 1400

آب سد بوستان به منظور تامین نیاز کشاورزان شبکه گلستان رهاسازی می شود

مدیر بهره ‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: با توجه به مصوبه کارگروه هماهنگی توزیع آب سدها،به منظور تامین بخشی از نیاز کشاورزان شبکه گلستان ،رهاسازی آب از دریچه تحتانی سد بوستان از صبح چهارشنبه 19 خرداد آغاز می شود.

  حفاظت و بهره برداری
  18 خرداد 1400
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان:

در بخش مهندسی رودخانه، نقشه برداری و تعیین حد بستر و حریم اصلی ترین وظیفه شرکت آب منطقه ای است

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: اصلی ترین وظیفه شرکت آب منطقه ای گلستان دربخش مهندسی رودخانه، محور مطالعه، نقشه برداری و تعیین حد بستر و حریم است که تا پایان سال 99 در استان 1 هزار و 350 کیلومتر نقشه برداری و مطالعه تعیین حد بستر و حریم انجام شده است و برنامه این شرکت برای سال جاری 300 کیلومتر است که در صورت تامین اعتبار یک میلیارد و 600 میلیون تومانی در سال جاری پیگیری می شود.

  حفاظت و بهره برداری
  14 خرداد 1400
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان عنوان کرد:

کاهش 20 درصدی سطح زیر کشت اراضی در استان گلستان با توجه به شرایط خشکسالی ضروریست

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: سطح زیر کشت اراضی کشاورزی گلستان با توجه به خشکسالی سال جاری باید کاهش داده شود که توصیه می شود کشاورزان در اراضی کشاورزی وابسته به چاه ها حداقل 20 درصد و در اراضی وابسته به آبیاری سطحی، حداقل 50 درصد کاهش سطح زیر کشت را در دستور کار خود قرار دهند تا دچار خسران نشوند.

  حفاظت و بهره برداری
  12 خرداد 1400
مدیر محیط زیست آب منطقه ای گلستان خبر داد:

صدور 305 اخطاریه برای تخلفات تخلیه زباله ونخاله در حریم و بستر رودخانه های گلستان

شرکت آب منطقه ای گلستان در راستای همکاری و پیگیری ماده 688 قانون مجازات اسلامی ، در سال ۱۳۹۹ شناسایی 305 مورد تخلفات مربوط به تخلیه فاضلاب و فضولات واحدهای صنعتی ، تولیدی ، خدماتی و دامداری .... به بستر و حریم رودخانه ها و صدور اخطاریه و انعکاس موضوع به اداره حفاظت محیط زیست و ادارات بهداشت جهت اقدام قانونی لازم را انجام داده است.

  حفاظت و بهره برداری
  11 خرداد 1400
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان عنوان کرد:

آغازعملیات اجرائی پروژه آزادسازی 2 کیلومتر از بستر و حریم رودخانه گرگانرود در شهرستان گنبدکاووس

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان ازآغاز آزادسازی سراسری بستر و حریم رودخانه گرگانرود در شهرستان گنبدکاووس به طول 2 کیلومتر خبر داد.

  حفاظت و بهره برداری
  24 اردیبهشت 1400
مدیر بهره ‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای گلستان:

۵۸ درصد از حجم کل مخزن تالاب - سد آلاگل پرآب است /آبگیری ۸۵ درصد مزارع پرورش ماهی محدوده پایین دست تالاب - سد آلاگل

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای گلستان از آب موجود در ۵۸ درصد از حجم کل مخزن تالاب - سد آلاگل معادل ۳۲ میلیون مترمکعب و ۷۶ درصد از مخزن تالاب - سد آلماگل معادل سه میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب خبر داد و خاطرنشان کرد: حق آبه زیست محیطی تالاب آلاگل ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب و تالاب آلماگل نیز ۲ میلیون متر مکعب است که محفوظ می‌باشد.

  حفاظت و بهره برداری
  22 اردیبهشت 1400
در اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان گلستان عنوان شد:

افزایش تنش های آبی در گلستان در پی وقوع خشکسالی شدید/ ممنوعیت کشت شالی و سایر محصولات پر آب طلب در سال آبی جاری

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان گلستان به ریاست معاون عمرانی استاندار گلستان واعضای این شورا در محل استانداری گلستان برگزار شد.

  حفاظت و بهره برداری
  21 اردیبهشت 1400
مدیر دفتر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان خبر داد:

انجام تعداد 354 مورد مکاتبه واطلاع رسانی به شهرداری ها ، بخشداری ها و دهیاری ها درسال 99

مدیر دفترمحیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در سال 1399 تعداد 354 مورد مکاتبه و اطلاع رسانی به شهرداریها، بخشداریها و دهیاری ها در خصوص تخلیه زباله و نخاله های ساختمانی به بستر و حریم رودخانه ها وجمع آوری آن ها از بستر و حریم رودخانه ها صادر شده است.

  حفاظت و بهره برداری
  19 اردیبهشت 1400
مدیر محیط زیست وکیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان عنوان کرد:

شناسایی 63 مورد برداشت شن و ماسه و تخلیه پساب گل آلود سنگ شکن به رودخانه و مجاری آبی در سال 99

مدیر محیط زیست وکیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در سال 1399 تعداد 63 مورد برداشت شن و ماسه و تخلیه پساب گل آلود سنگ شکن به رودخانه و مجاری آبی شناسایی شده است که ابعاد برداشت غیر اصولی (طول وعرض و عمق ) و حجم برداشت مشخص شده و اخطاریه آن به مالک شرکت و کارگاه داده شده تا در اسرع وقت نسبت به رفع خسارت و اعاده وضع به حالت سابق اقدام نمایند.

  حفاظت و بهره برداری
  17 اردیبهشت 1400
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
« 1 2 3 4 ... 5 9 » صفحه:
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 73
 • بیشترین بازدید همزمان : 283
 • بازدید امروز : 185
 • بازدید دیروز : 19,946
 • کل بازدید : 5,346,972
 • آخرین به روزرسانی : 27 شهریور 1400 13:51:12
 • شناسه IP شما : 3.233.242.204

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : گلستان، کیلومتر یک جاده آق قلا، شرکت آب منطقه‌ای گلستان
 • کدپستی : 4913933165
 • تلفن : 01732687436
 • فاکس : 01732687082
 • پست الکترونیکی : info[at]gsrw.ir
 • پیامک :
 • تلفن گویا :